| Iulianpatrascuiulimihai a întrebat:

Am un cablu de date, pentru nokia 6101 am instalat, multe programe si tot nu merge nu ma descurc ajutati-ma plis.

1 răspuns:
| ina25bin a răspuns:

Daca ai instalat Nokia pc suite conecteaza telefonul la pc si ruleaza programul.apoi da sincronizare ca sa caute telefonul.daca modelul telefonului tau e deja in baza de date a programului va fi gasit usor, il bifezi si apoi programul va genera un passkey care va trebui tastat si in tel tau. dupa ce ai tastat parola automat programul va instala in tel tau o mica aplicatie care ii va permite sa comunice mai usor. daca nu se intampla nimic din toate acestea atunci inseamna ca modelul tau nu e compatibil deci nu te vei putea conecta la calculator.modelul 6101 nu are bluetooth asa ca nu prea vad solutii... poate doar sa iti iei un altul.
be happy