| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator bunicel 4gb ram, placa video 2gb,procesor dual 3, 300, hard disk 1000gb si am win 7, inainte avea win 10.
Problema era ca internetul mergea foarte greu pe win 10 si chiar si la actualul windows,imi merge internetul greu, imi descarca driverele cu maxim 60 de kb, scade la 0kb si creste cate putin.
Eu nu pun problema de cerinte si nici de windows daca asa mi-a mers si pe vechiul windows.
Ce fac, dau funda!

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Problema e urmatoarea: ce fel de internet ai? Daca ai fibra optica direct conectata in PC, atunci e cam dubios si eu zic sa reinstalezi Windows-ul, de pe un alt DVD/Stick si chiar sa formatezi partitiile. Daca ai modem, nu te astepta la viteze mari de download..nici pe departe, vor fi foarte mici.
Daca esti conectat la o retea publica de wireless.o posibil sa fie prea multi conectati la acea retea. Daca iti merge bine in browser, dar greu cand descarci driverele, atunci e posibil sa fie de la aplicatia cu care le obtii: de exemplu DriverEasy te ajuta sa iti descarci driverele, dar daca folosesti versiunea Trial, atunci viteza de download nu este mai mare de 50-60 kbps.

| Pacquiao a răspuns:

Si mie imi mergea internetul greu, dar era din cauza browserului.
Iti recomand sa schimbi browserul
Poti incerca Opera