| Marin_Alexandru_1998 a întrebat:

Am un calculator cu urmatoarele cerinte:
Procesor: Intel Pentium 4 HT 630 3. 0ghz, FSB 800 MHZ
Ram: 2GB DDR2 533 MHZ
HDD: 250 GB Samsung SATA 2
Video: Intel Graphics Media Accelerator 950
Unitatea se numeste Esprimo E5905.
1.Pe ce windows ar merge cel mai bine calculatorul in gaming?
2.Ce jocuri imi poate rula acest calculator?
3.De unde gasesc placa video dedicata pentru acest calculator?
Dau Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Nu știu sigur cât de bun e calculatorul, caută pe „cpubenchmark.net".

Dacă vrei să-i schimbi placa video (cred că e integrată) cumpără placa de la Intend (www.intend.ro). Sediul e în Cluj - dacă ai noroc - dacă nu sunt componente și la Altex. Îți poți pune nVidia GeForce GT 610 de 1 GB (minim).

Totuși, eu cred că acel calculator e cam slăbuț. Cred că merg jocuri de tip GTA San Andreas...

| Marin_Alexandru_1998 explică (pentru SonicAndrei):

Iti multumesc pentru ajutor!

1 răspuns: