| LordOfGamingRo a întrebat:

Am un calculator Fujitsu Siemens Esprimo E3520:
Procesor: Intel Dual Core 2.5 GHz
Memorie: 4 GB DDR2
Graphic card: Intel GMA 4500
Si am nevoie de o placa video de vreo 128, 256 biti cu un pret mic... cu preturi mici am vazut DDR3 dar nu stiu daca mi se potriveste. Daca gasiti ceva la DDR2 sau daca imi puteti spune daca imi merge si DDR3 sau 5 (ma mir).

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Daca o iei pentru gaming este destul de buna. Uita-te la video-ul asta sa vezi cum ruleaza: https://www.youtube.com/watch?v=zqKETqsUDP4 Tie o sa-ti mearga cam la fel daca la jocuri setezi o performanta medie. Eu nu sunt specialist in domeniu deci daca vrei poti intreba pe cineva mai specializat. Bafta!

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Placa pe care o ai tu acum este DDR3. O placa buna pentru tine cred ca ar fi ATI Radeon 9550. Dai o cautare pe google si vezi daca ti se pare potrivita. happy

| LordOfGamingRo explică (pentru YoChriss):

Esti sigur ca imi va merge o placa video DDR3?

| YoChriss a răspuns (pentru LordOfGamingRo):

Daca o iei pentru gaming este destul de buna. Uita-te la video-ul asta sa vezi cum ruleaza: https://www.youtube.com/watch?v=zqKETqsUDP4 Tie o sa-ti mearga cam la fel daca la jocuri setezi o performanta medie. Eu nu sunt specialist in domeniu deci daca vrei poti intreba pe cineva mai specializat. Bafta!

| BigG a răspuns:

Desfal si uitate ce tip de sloturi are AGP, PCI E 16x, daca nu sti care cum arata uitate in manualul placi de baza. Numele il gasesti inscriptionat pe placa.