| SkrillexS a întrebat:

Am un ceas Samsung Galaxy watch active 2 și am o problema cu el. As vrea sa-mi bag cardul pe el că sa pot plati cu ceasul, dar l-am achiziționat din Germania și nu mă lăsa decât card nemțesc. Cum pot rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Ba nu nu-l asculta pe Cristi ca e un cretin, habar nu are ce vorbeste, seteaza ceasul pe engleza, sper ca stii engleza si cauta un pic pe google vezi care e treaba cu cardurile germane, daca intr-adevar e facut special pentru Germania te-ai supt, nu vei putea platii cu el, dar daca nu sunt cunvins ca ceva se poate face, gen sa mergi la un service sa-ti faca o reinstalare de OS pe el sau ceva.

| SkrillexS explică (pentru Tudy000):

Ideea e că l am setat chiar pe româna, dar până la urmă cred că la un service ajung până la urmă. Mulțumesc frumos!

| Tudy000 a răspuns (pentru SkrillexS):

Ma bucur ca am putut sa-ti dau un sfat, e greu cu astea, daca si ceasurile smart au ajuns sa fie locked e putin cam nasol, iti urez succes, sper sa rezolvi cu el daca nu zic sa-l vinzi cumva si sa-ti iei unu de la noi din RO, ti-as recomanda un Huawei, sunt mai usor de setat pentru plata cu NFC modelele mai noi.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca poti, acest ceas este facut pentru Germania, cauta acest model in Romania, sau cauta cartea tehnica a ceasului si vezi cum il poti folosii, astea sunt niste tehnologii care mai mult te incurcă inutile platesti cu ceasul, doar asa sa te dai smecher ca tu ai ceas inteligent, crezi ca doamna de la ghiseu sau de la Carefour ssau Cora stie sa lucreze cu ceasul acela daca platesti cu ceasul si plata nu este acceptata ce faci? Plateste cu bani cash si gata nu te mai complica, plus ca acel ceas este setat sa mearga numai in limba Germana poate si engleza, cîti români stiu engleza sau germana ca sa poti vorbi cu ei la casa de marcat, si cand sunt cozi imense ce faci, blochezi tot ca sa platesti cu ceasul? Mofturi lucru inutil care mai mult te va încurca.