| EvansPunkt a întrebat:

Am un computer HP DV6000 iar cand vreau sa ma conectez la reteaua wifi nu imi da voie. Wirelessul este pornit, in bara imi arata ca sunt conectat la retea insa nu si la internet. Precizez ca am Windows Vista Home Premium. Astept un raspuns cat de urgent si cat mai detaliat. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica cu cablu direct daca merge netul. Daca netul nu merge, atunci nu este configurat corect routerul sau modemul de cablu.
Daca netul merge princ ablu, dar nu-ti merge pe wireless, verifica protocolul de comunicatie si schimba tipul de parola pe router, apoi pe laptop, astfel incat protocoalele de securitate sa fie identice.