| GeorgeEduard a întrebat:

Am un iphone 4s cu ios 6.0.1 si as dori sa fac update la ios 7.1.2.Eu o sa fac prin itunes acest update dar trebuie sa va intreb ceva: Merita sa-l pun? Cum se prezinta bateria pe ios 7.1.2? Exista ceva bug-uri?

Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Cred ca problema cu bateria este mai mult legata de hardware decat de software. Eu am inchis din setari efectul 3D, am scazut luminozitatea, am inchis mai multe programe in background, si ma tine bateria destul de bine.(Cel putin comparat cu ios 6). Poti sa cauti un tutorial pe YouTube cum sa iti setezi iPhone-ul sa nu mai consume asa de multa baterie.

6 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Si eu am tot 4s, si ios 7 merge superb. E o lume diferita fata de ios 6 si cele precedente. O sa fii foarte multumit de el; cel putin eu sunt.

| OGO a răspuns:

Bateria e destul de buna doar ca eu am o problema cu reteaua wifi se deconecteaza mereu si nu pot naviga pe net-telefonul se blocheaza foarte repede-eu te sfatuesc sa ramai la ios-ul pe care il ai-bafta!

| Andi44 a răspuns:

Bateria e varza. Nu prezinta bug-uri dar bateria se consuma extrem de repede. In cazul utilizarii excesive nu te tine mai mult de 5 ore

| BenWilde a răspuns (pentru Andi44):

Cred ca problema cu bateria este mai mult legata de hardware decat de software. Eu am inchis din setari efectul 3D, am scazut luminozitatea, am inchis mai multe programe in background, si ma tine bateria destul de bine.(Cel putin comparat cu ios 6). Poti sa cauti un tutorial pe YouTube cum sa iti setezi iPhone-ul sa nu mai consume asa de multa baterie.

| QueenBtheVampire a răspuns:

Si eu am la fel si nu l-am updatat la ios 7, deoarece IPhonuri-le 5 sunt alta generatie si cele 4s nu suporta marimea ios-ului 7. Tatal meu are un prieten care este specialist in astea si mi-a spus ca toti cei care au 4s si si-au updatat ios-ul au dorit sa si-l schimbe inapoi, deoarece merge foarte greu. Succes :*

| BenWilde a răspuns (pentru QueenBtheVampire):

Si atunci, 4s-ul meu cu ios 7 pe el; de ce merge foarte bine? Si dupa cum vezi aici: http://www.macrumors.com/......ion-at-74, prietenul "specialist" al tatalui tau, ar trebui sa-si caute alt domeniu.

| Madalin007 a răspuns:

Cati bani imi dai ca sa iti spun?