| Dragonasul1 a întrebat:

Am un LG GB210, bag cartela de Vodafone, cand il aprind "Introduceti o cartela Sim Adecvata" Nu merge Vodafone? si imi apare deblocati, Dau deblocati, imi apare Blocaje SIM. 1 Reteaua., dau ok, apare dupa aia Retea. 1. Dezactivati. dau ok pe dezactivati, si imi apare : Introduceti NCK., stiti cumva codul, care trebuie introdus sa-mi mearga pe voda, sau care este problema? Nu am incercat alta cartela, in afara de Vodafone, ca nu am.

2 răspunsuri:
| Serban147 a răspuns:

Din pacate eu nu stiu, du-te de unde ai luat cartela sa te rezolve!

| Dragonasul1 explică (pentru Serban147):

Pai ce nu intelegi. Orice cartela de Vodafone pun, nu citeste. Si alta cartela cu alta retea nu am sa incerc..Nu e de la cartela.