| digit12 a întrebat:

Am un Pc cu windows proaspat instalat si merge foarte greu, un nucleu este solicitat la maxim iar celalalt sta la 2-3 %.Pc-ul are 4gb ram, procesor Intel dual core 2.7, placa video Intel 1.7 gb

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Conteaza foarte mult ce fel de versiune ai instalat. Un sistem de operare curat, fara alte programe instalate pe el, sau unul preconfigurat, cu softuri preinstalate si alte programe care iti ingreuneaza pc-ul sau laptop-ul. Recomand doar versiunile clean, pe care sa pui doar aplicatiile de care ai nevoie.

| AdrenalinTm a răspuns:

Nai o placa video propriu zisa placa ta video e un Gpu care e bagat tot in procesor
si probabil nu ai bagat un windows curat intra in task manager si zii ce iti consuma asa mult procesorul
si din placa ta de baza ai pus nucleele sa lucreze impreuna sau separat?