| anonimyus a întrebat:

Am un pc Packard Bell, am instalat azi un windows 7, problema e ca am reusit sa instalez doar placa video. Nu am cd cu drivere de la pc, cum as reusi sa instalez celalalte drivere? Sau macar sa aflu ce drivere am nevoie sau cum se numesc, ce model de pc am ca nu scrie nicaieri. Am incercat vaste programe de cautare automat a driverilor dar nu merg... Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Intra pe acest site:
http://www.ma-config.com/

Te pune sa instalezi un program si accesand acest program vei vedea toata configuratia calculatorului.
Cu optiunea "Find driver" iti spune ce drivere iti lipsesc sau care sunt vechi si iti da adresa oficiala de descarcare.
Descarci...instalezi...gata!

2 răspunsuri:
| Slip a răspuns:

Uita-te pe youtube sau google driverdetector e foarte folositur iti scaneaza pc si iti arata ce drivere lipsesc sau au aporut o noua versiune si iti da acolo sal dowloandez si iti intaleaza singur sper ca te-am ajutat!

| dannyel86 a răspuns:

Softul Everest te ajuta sa descoperi toate caracteristicile componentelor pc-ului tau.
http://www.softpedia.com/......tion.shtml