| OmuPajanjen a întrebat:

Am un PC praf: Computer: Intel(R) Core(TM2 CPU 6300 @ 1. 86Ghz 1.86Ghz, 1.99 GB of Ram, Physical Address Extension. Placa video incorporata. Daca pun placa video ( nVIDIA sau ce recomandato? ) si inca 2 rami ( sa fie 4 ) as mai avea lag in jocuri? ( precizez ca acum am lag in jocuri, nu tare, dar am ). Daca nu, ce trebuie sa pun in + ca sa functioneze mai bine in timp ce joc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e ok si una de 80-150 de lei dar tu ai zis decenta. si eu am tot una la 150 de lei (ati radeon hd 5450 1gb) pe care merge CS:GO-ul la minim, sa-mp-ul merge perfect daca e pe rezolutie x16... Dar am 4gb ram si un procesor putin mai bun happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam aceeasi configuratie o am si eu doar ca am un procesor mai bun (il poti schimba oricum) si merg jocurile perfect (cele mai vechi, normal). Si ca placa video, eu ti-as recomanda un nVidia happy. Dar cam ce buget ai tu?

| OmuPajanjen explică (pentru anonim_4396):

Pai sincer, cat face o placa video, nici slaba, nici de performanta. Una decenta? Eu vreau pentru jocuri de genu' SAMP, Minecraft. In general, in SAMP mi se misca ''normal'', dar am putin de tot lag. In minecraft am putin mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OmuPajanjen):

Vreo 300-400 de lei e decenta happy

| OmuPajanjen explică (pentru anonim_4396):

Ok, eu ma gandeam ca una e mai ieftina, 80-150 lei, nu stiu. In mare parte, eu vreau sa scap de lag, nu sa am PC de gaming. Ce trebuie pus adaugat? Un singur lucru care ar scapa lagul?

| OmuPajanjen explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, daca e schimb placa video si ramii ( multi prieteni au zis ca de la placa e cel mai mult ), pe viitor schimb si procesorul. Mersi.

| CPAElites a răspuns (pentru OmuPajanjen):

Mai bine iti cumperi alt pc! nu merita sa investesti in vechitura aia. Gasesti si la preturi foarte mici! :

ai procesor mai bun, 4gb DDR3, hdd de 250

http://www.abdcomputer.ro/......ktop-6808/

| anonim_4396 a răspuns (pentru OmuPajanjen):

Pai e ok si una de 80-150 de lei dar tu ai zis decenta. si eu am tot una la 150 de lei (ati radeon hd 5450 1gb) pe care merge CS:GO-ul la minim, sa-mp-ul merge perfect daca e pe rezolutie x16... Dar am 4gb ram si un procesor putin mai bun happy

| gepitagep a răspuns:

Ar fi bine sa iti schimbi procesorul, cel putin sa pui un dual core, poti sa pui 2 gb ram si placa video, nu stiu, as opta la un amd de 1 gb.