| rOxi_6094 a întrebat:

Am un pc si un laptop.de curand mi-am luat un router wireless pentru a avea acces la internet pe amandoua.acum imi merge internetul doar pe laptop.imi spuneti si mie, va rog, ce setari trebuie sa fac pe calculator pentru a merge si acolo internetul?

Răspuns Câştigător
| matrixismyname a răspuns:

E cam greu de explicat intr-un raspuns, ca sunt niste variabile la mijloc. Da-mi PM cu ID-ul tau si iti explic pe messenger.

In mare parte laptopul il conectezi prin wireless, iar pc-ul prin cablu (tot prin cablu se configureaza si routerul) ca nu poti sa navighezi asa pe net fara sa configurezi routerul.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca trebuie facute setari acum, inainte iti trebuie un modem wireless si pentru pc, laptopul are modem wireless incorporat. Numai bine!