| LuKyan_Luky_1996 a întrebat:

Am un player portabil archos 405 30 Gb si nu stiu sa bag muzica filme sau imagini pe el. Este nou.Imi trebuie vreun program? ajutati-ma. Funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai cumparat aparatul dintr-un magazin, trebuie sa fi primit si un cd cu program sau driver care sa faciliteze comunicarea intre calculator si Archos. Daca ai primit dispozitivul de la un particular, pe site-ul producatorului gasesti toate aplicatiile necesare (banuiesc ca vorbim de un driver) care sa sincronizeze dispozitivele intre ele. Spre exemplu, telefoanele mobile Nokia comunica cu calculatorul prin softul Nokia Pc Suite. Nu se poate realiza (din pacate) intotdeauna o comunicare directa intre pc si un dispozitiv prin simpla conectare la cablul usb, de cele mai multe ori fiind vorba de securitatea transferului datelor. Site-ul oficial al producatorului Archos iti poate oferi solutii alternative (daca nu ai cd-ul corespunzator).

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ai nevoie de cablu usb compatibil cu dispozitivul tau, pentru a face transferul de pe calculator pe Archos sau invers.
Pe acest link gasesti manualul in format pdf a player-ului tau
http://www.archos.com/......en5_v3.pdf

| LuKyan_Luky_1996 explică (pentru dannyel86):

Pai eu am un cablu de date la el dar nu merge? nu stiu de ce!

| dannyel86 a răspuns (pentru LuKyan_Luky_1996):

Daca ai cumparat aparatul dintr-un magazin, trebuie sa fi primit si un cd cu program sau driver care sa faciliteze comunicarea intre calculator si Archos. Daca ai primit dispozitivul de la un particular, pe site-ul producatorului gasesti toate aplicatiile necesare (banuiesc ca vorbim de un driver) care sa sincronizeze dispozitivele intre ele. Spre exemplu, telefoanele mobile Nokia comunica cu calculatorul prin softul Nokia Pc Suite. Nu se poate realiza (din pacate) intotdeauna o comunicare directa intre pc si un dispozitiv prin simpla conectare la cablul usb, de cele mai multe ori fiind vorba de securitatea transferului datelor. Site-ul oficial al producatorului Archos iti poate oferi solutii alternative (daca nu ai cd-ul corespunzator).