| Solei_Alex_1996 a întrebat:

Am un Poweredge 1850 si vreau sa ii pun alta placa video decat cea onboard a lui care este praf... se poate pune la el placa video alta placa video? si daca da, placi cu ce slot? ca pe site-ul Dell scrie ca are slot PCI dar mai scrie ca are si PCI-e si m-a bagat in ceata, deci big grin?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Sloturile PCI -sunt acele de culoare alba amplasatea mai jos de procesor acolo pe alea se ataseaza " placa de sunet, retea, tv tunner etc.

Iar pe PCI-e este acel slot dedesubt sub procesor care este de culoare albastra, galbena, verde - aici se punea placa video.