| NuStiuCeSaFac2000 a întrebat:

Am un router Telekom, a mers bine pana azi, toate luminile sunt aprinse, dar nu funcționează, ma pot conecta la wifi dar nu merge, la fel si prin cablu. Am incercat sa il resetez, sa intru la el in setari de pe site ul telekom insa nu stiu ce sa ii fac. Ma poate ajuta cineva? Ce setari ar trebui sa ii fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama i pe ei sa il configureze nu ai tu cum sa l faci ei il vor face si il vor activa din sediul lor telekom, asa ca maine suna i sa vina echipa lor sa il configureze numai umbla tu la el ca il faci praf

| CristiDinBucuresti a răspuns:

A, daca ai zis ca a mers pana ieri, posibil din cauza vremii sa se fi rupt un fir au ei avarie de aceea ai toate ledurile aprinse este de la retea defectiunea nu din cauza ruterului, nu mai umbla la el ca il dereglezi, suna maine la telekom si raporteaza le defectiunea si ei iti vor spune cauzele sau daca avaria este din bloc de la tine vine cineva de la ei si se va uita in caseta de pe scara blocului unde este reteaua telekom.

| NuStiuCeSaFac2000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, dar de obicei cand se intampla o problema de genul, becul de la internet se stingea, insa acum este aprins, oricum am sa ii sun maine sa vina

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NuStiuCeSaFac2000):

Scoate l din priza si lasa l 10 minute, după baga l inapoi si vezi cum se prezinta situatia, daca la fel face suna i maine sa vina ei spune le probvlema ruterului ca poate vin ei cu alt ruter si il schimbă pe acesta dar numai umbla la el ca nu este al tau si daca l strici il platesti si te va costa mult