| anonim_4396 a întrebat:

Am un router Tenda w311r+ si viteza pe care o am cu el este mica.Pe direct descarc cu 9 Mb/s iar prin router descarc abia cu 5Mb/s.Precizez ca am net Ppoe.Prima data cand l-am mergea cu 9Mb/s aboi a scazut.Precizez ca i-am dat reconfigurare la setarile din fabrica mdar nu a mers.Am incercat toate metodele dar nu a mers.Va rog mult ajutati-ma.
P.S:La router este conectat calculatorul meu prin cablu si telefonul meu prin wireless.

2 răspunsuri:
| domandaniel a răspuns:

Păi ce telefon, adică presupun că ai smartphone.În general au bandă de 7.2 mb/s smartphone-urile, sau ai vreunul scump?
E de știut că viteza se cam împarte, mai ales dacă calculatorul e aprins, iar în paralel folosești internetul și pe telefon.

| Alexandru_Coroian_1991 a răspuns:

Cum... ai putut sa iti faci setarile si sa-ti mearga? M`am chinuit 5 ore azi si nimic straight face