| princess009 a întrebat:

Am un router wireless D-link GO-RT-N150 Am conectat cablurile, iar cand incerc sa intru pe internet accesand wireless-ul, imi arata ca sunt conectat, dar nu merge.si nu pot nici sa-l configurez pentru ca nu merge internetu si nu pot intra pe situ D-link login. Imi puteti explica de ce nu functioneaza?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Sursa aceasta te-ar putea ajuta:
http://on-line-expert.blogspot.ro/......-n150.html

| princess009 explică (pentru dannyel86):

Mersi,dar problema e ca nu pot accesa 192.168.0.1 daca nu am net si nu ma lasa sa intru pe net, am bagat routeru in priza, cablu de internet din pc si inca un cablu ce am primit cu routeru si imi arde doar un beculet, si in rest imi arata pe pc internet connected dar tot nu merge netu

| Deliiiia a răspuns:

Iti conectezi routerul la pc si intri pe site-ul lor pentru configurare, chiar daca teoretic nu esti conectat la internet. Daca nu iti apare nimic atunci descarci un program de instalare a versiunii tale de router. N-ai primit si un cd la el?

| princess009 explică (pentru Deliiiia):

Nu am primit niciun cd, deja de 1 saptamana ma chinui sa-l configurez si nu reusesc