| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini si nu mai functioneaza butonul 'back' si cel de inchidere respectiv blocare(pe lateral).Am scos bateria din el fiind aprins deoarece nu il mai pot inchide si cand o bag la loc porneste singur fara sa apas vreun buton! L-am si resetat si degeaba.Ce sa ii fac, poate fi de la soft?

Răspuns Câştigător
| djgabisuciu a răspuns:

Nu e exclus ca butonul sa fie apasat sau sa se mentina contactul, normal nu ar trebui sa porneasca singur, deci un buton sigur iti sta apasat.
Daca e in garantie du-l la service ca rezolva ei happy

| anonim_4396 explică (pentru djgabisuciu):

Nu mai e in garantie dar totusi cred ca ma duc la un service neautorizathappy

| djgabisuciu a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti recomand totusi unul autorizat, chiar daca e mai scump un pic sunt convins ca fac treaba mai buna

8 răspunsuri:
| yocata10 a răspuns:

Pai sa-r putea sa fie si softulwinking dar poate fi si alta problema cu legatura la butoanewinking

| TheLittleCurious a răspuns:

Am aceeasi problema. Butonul nu e blocat sau apasat. Mi se aprinde si mie automat dupa ce bag bateria in telefon dar nu cred ca face contact in continuu cred ca e ceva cu softul.

| TheLittleCurious a răspuns:

Am gasit pe net o chestie, dar degeaba nu mi-a mers. Multi spun ca le-a mers.
Incearc-o. Poate o sa-ti mearga: scoate bateria din telefon, conecteaza telefonul prin cablul usb la calculator(cu bateria telefonului scoasa), tine apasat aprox. 10 secunde pe butonul Power, dupa care deconecteaza cablul si baga bateria la loc.

| rzvcom a răspuns:

Salut! Am exact aceiasi problema.Imi poti spune cum ai rezolvat, te rog?

| Preluca_M._Alexandru_1995 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, imi poti spune cum ai rezolvat? te rog

| Manica_Dani_1973 a răspuns:

Cum ai rez problema in final? Ma confrunt cu cv asemanator numai ca la. mine se acceseaza pe display diferite functii fara sa il ating. Ma puteti ajuta? Plz