| Nkodb a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S GT-9003i si am un Card de memorie de 16GB si vreau sa instalez jocuri pe el nu pe telefon. imi spuneti si mie cum va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Chele_Iulian_1995 a răspuns:

Cauta pe magazin play aplicatia
APP 2 SD -aplicatia asta iti va instala aproape orice direct pe cardul de memorie si iti va oferi si detalii despre starea memoriei sau locul unde sunt instalate anumite aplicatii (pe tel/card sd)

6 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Pai cand pui jocul il pui direct pe card

| raducuu a răspuns:

Din pacate nu se poate si eu am cautat mult solutie insa nu se poate.sad

| marius7122 a răspuns:

Dupa ce ai instalat jocurile intri in setari, aplicatii, gestionare alplicatii, pe cartela SD, apesi pe aplicatia/jocul care vrei sa-l muti, si apesi pe "mutare in telefon" sau daca vrei descarci aplicatia app 2 sd si muti direct.

| Nkodb explică:

Nu imi apare nimic... se instaleaza doar

| Chele_Iulian_1995 a răspuns (pentru Nkodb):

Intra pe aplicatia APP 2 SD daca vrei sa vezi detalii

| simpleboy111 a răspuns:

Pai trebuie sa fie acolo la setari.