| anonim_4396 a întrebat:

Am un Serioux Amber X-501 iar la specificatii scria 16Gb memorie interna. Problema e ca memoria pe care pot descarca aplicatii e de doar 2 gb, si mai sunt 13gb ca un card, pe car pot baga fisiere. de ce nu sunt in total 16gb? De ce memoria de descarcat e de 2 si nu de 16? Eu stiu ca memorie interna=memorie pentru descarcare de aplicatii. Funda clar.

Răspuns Câştigător
| HuShEr a răspuns:

Memoria aia de 2 gb e memoria de sistem unde poti instala aplicatiile iar restul e pentru continut multimedia
ai nevoie de o aplicatie gen app2sd ca sa poti muta aplicatiile de pe memoria de 2 gb pe aia ramasa de 14. funda?