| Trollerul a întrebat:

La Samsung galaxy s2, memoria interna stiu ca este de 16gb, dar din aia cati sunt disponibili? Am vazut undeva ca scrie doar 1.56 gb, si mai sus scria memorie de stocare usb 11gb, ce diferenta e dintre memoria dispozitiv si memorie de stocare usb? In memoria usb nu se pot instala aplicatii?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna,

Din 16GB el foloseste in jur de 3-4 GB pentru sistemul de operare, restul ii ai tu la dispozitie.Mai departe cei 12-13GB ramasi sunt impartiti in 2 si anume memorie dispozitiv si memorie stocare usb.El isi ocupa memoriile pe rand, cand a terminat-o pe prima trece la a doua.Romaneste fiind spus!

| Trollerul explică (pentru AllinaDaniella):

Deci in total vreo 12 gb care imi raman pentru aplicatii, toti pot sa ii folosesc pentru aplicatii nu?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Trollerul):

Da.Plus card daca ai in el.Iti sunt suficienti oricum cei 12gb.Astept recompensa acum!

| Trollerul explică (pentru AllinaDaniella):

Ok, poftim recompensa laughing.