| SorinELoo7 a întrebat:

Am un sistem audio 2.1 si o placa de sunet Realtek. Pe Windows XP aveam posibilitatea de a selecta mai multe tipuri de sunet (era inclus si sistemul 2.1). Din cate observ pe Windows 7 pot alege pana la 4 tipuri de sunet (stereo, quadraphonic, 5.1 si 7.1).
Daca selectez sistemul 5.1 si anulez center-ul si rear pair-ul exact ca in imagine http://goo.gl/iNZk5e va functiona ca sistem 2.1 sau trebuie sa selectez sunetul stereo?
PS: Am sesizat ca sunetul se aude mai tare pe 5.1 sau 7.1 fata de cel stereo...

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ti-as recomanda sa incerci stereo... oricum scoate mufa de la boxe si introdu-o inapoi in unitate pe un slot valabil pentru el si apoi ar trebui sa-ti deschida el o fereastra. Dai apoi Ok si vezi ce a facut! iar daca nu incearca si cu 5.1 dar mi-e greu sa cred ca o sa mearga setat cu el... Hmmm