| Alecs98 a întrebat:

Am un telefon Allview p7 xtreme, cumparat de la cineva! Mi s-a spus ca nu incarca. Intr-adevar, am ajuns acasa si cand l.am bagat la incarcat, nu primea curent! Nu se aprinde nimic. Ce problema credeti ca are? Se poate repara si daca da la ce pret m.ar ajunge reparatia?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai garantie, mergi la garantie.
Prima data insa incearca cu alt incarcatgor si alt cablu de date. Daca nu si nu, fie service gsm, fie depanero.

| T0T a răspuns:

În acest caz apar mai multe situații.

Situatiile cand bateria nu se incarca:

Telefon inchis, nu se aprinde, pus la incarcat, bateria nu se incarca, mort.
Telefonul arata ca incarca, scos de la incarcat, baterie 0%.
Bateria nu este compatibila.
Sistemul de incarcare a bateriei e defect.
Partea electronica a bateriei este defecta.

Ai aici mai multe detalii:

http://programepc.net/de-ce-bateria-nu-se-incarca-la-telefon/

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Incearca cu alt incarcator.

| anatolmarin a răspuns:

Ar putea fi mai multe cauze: incarcatorul, mufa de alimentare, placa de baza... iti recomand sa intrebi la un service, ei iti pot spune si preturi. http://www.fix24.ro/contact/