| uply a întrebat:

Am un telefon LG km 900 cu versiune software KM900AT_V10b si numar model KM900AT(aici nu stiu ce inseamna AT, sunt date luate din rubrica lui,, Informatii telefon") si am mari probleme cu tot cea ce inseamna play pe internet.Atunci cand ma conectez la WI-FI si intru pe youtube, daca dau play la video,spune ca seviciul wi-fi este neacceptat,iar daca dau conectare la umts, imi apare,, Conectarea a esuat". Daca intru cu opera mini 4.5.sau6.5 sau7(browserul special al telefonului), imi apare,,Porneste fluxul" sau,,Start stream",si imi apare intr-un chenar alb un triunghi galben cu semnul exclamarii in care scrie ce am mentionat mai sus, la wi-fi ca nu e acxceptat serviciul si ca la umts(as dori sa stiu ce inseamna umts) ca a esuat conectarea.Desi telefonul nu are android, pe youtube sunt mai multe tutoriale cre arata posibilitatea vizionarii filmelor:http://www.youtube.com/watch?v=SWRCp2DX5S0(arata la sfarsitul video-ului cum scie buffering si apar bulinele albe care incarca video-ul.)
Am fost cu el la un gsm, si spunea ca trebuie sa caut video-uri in mp4, si am incercat sa vad si in 3gp si mp4 si nu am reusit.
Unde se descurca ceva mai bine este la redarea imaginilor si la downloadat-ul filmuletelor 3gp si mp4, si la descarcarea jocurilor si a muzicii,desi nsi acolo mi se mai blocheaza sau intrerupe cateodata.
Am intrebat cativa prieteni si mi-au zis ca umts inseamna cartela sau stick,dar iau sunt prin abonament.
De asemenea,m-am uitat si prin setari,am dat si selectati reteaua automat si manual,la modulul retelei am dat sinumai gsm,si numai umts,si automat,si la starile navigatorului la internet si la wi-fi,si la setari streaming la profil internet am dat si internet si Cosmote MMS,la setari Java la profil am dat la wifi si bifat si nebifat, si ma gaznesc de 9 luni de zile sa-i dau de cap problemei acesteia.
De asemenea,nu merge nici sa joc jocurisi nici sa ascult muzica direct,poate decat daca apas open sau download, si imi consuma din memorie.
Macar pe youtube sa pot vedea video-uri.Mentionez ca telefonul are youtube-ul inclus din fabrica,m-am interesat de asta inainte sa fac abonament.
Sunt sigur ca se poate, macar sa pot sa downloadez video-urile de pe youtube in 3gp sau mp4.
Am intrat pe telefon pe site-ul cronicii,si am apasat pe video-uri sa le vad,si mi s-au downloadat in mp4, insa avaeu doar 4-5 minute si peste 25 de mega, ceea ce mi se pare cam mult.
Am auzit ca ar fi o solutie cartela frog. Multumesc mul.Va sunt foarte recunoscator pentru ajutorul acordat in cazul unor raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| dulgherunicu a răspuns:

Pentru acest lucru trebuie sa ai instalat in tel flash plaier dar nu toate tel. suporta flash player. pentru youtube poti sa folosesti o aplicatie.o gasesti pe net.

| uply explică (pentru dulgherunicu):

Care este aplicatia pentru youtube pe care o gasesc pe net? As fi recunoscator pentru un raspuns!

3 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Trebuie sa stii ce format suporta telul. spre ex la Nokia 5800 sau altele se numeste youtube.sis sau six ar putea functiona si la tine. incearca