| RealKing01 a întrebat:

Am windows 10 si nu merge sa-mi instalez driverul Nvidia GEFORCE GTX 1050 2GB, daca bag alt windows de exemplu windows 8.1 ar merge? Cu windows 7 am incercat si mi-a dat bluescreen adica o eroare dupa care am instalat windows 10 si a mers, acum nu-mi da voie sa instalez driverul ca atunci cand dau click dreapta sa-mi apara nVidia Control Panel, nu inteleg de ce nu merge pe Windows 10

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ti sa ai raspuns, descarca versiunea de pe site-ul oficial, nu are cum sa nu te lase sa il instalezi. Event dai click dreapta pe installer si run as administrator.

| RealKing01 explică (pentru Wr3nch):

Uite ce mi apare, chiar nu m-a lasa sa il instalez :
https://imgur.com/CXHi7sm

| PringAloe a răspuns (pentru RealKing01):

Pentru ca nu e versiunea potrivita pentru placa de video, cauta in run "dxdiag" si da-mi un print screen in privat cu placa sa vad de care este si iti raspund eu cu link-ul legat de drive-ul potrivit pentru ce ai tu

| Wr3nch a răspuns (pentru RealKing01):

Placa apare in device manager?

| Wr3nch a răspuns (pentru RealKing01):

Probema ta nu e din windows ci din faptul ca nu e detectata placa vidoe corespunzator. Trebuie desfacut si verificate cablurile dintre 1050 si placa de baza. Exista sansa sa nu faca contactul cum trebuie. Daca ai garantie pe el cel mai ok e sa fie dus la service.

| JicaContra a răspuns:

De unde il instalezi?
ia-l de pe site-ul Nvidia, nu din windows update

iar pe o versiune mai veche de windows, habar nu am! tongue

| PringAloe a răspuns:

Nu e de vina windows-ul, si eu am tot cautat driver-ul de la placa mea video, cauta aici https://www.nvidia.it/Download/index.aspx?lang=it asta e site-ul oficial nVIDIA de drivere, baga acolo ce placa ai si sistemul de operare pe care il ai (windowd-ul tau) si iti descarcai driver-ul pe care ti-l da

| RealKing01 explică (pentru PringAloe):

PAI DA P ASTA L AM DESCARCAT DE 100 de ori si tot eroarea aia imi apare ca nu e compatibil, vezi ca ti am trimis screnshoot uri in privat

| PringAloe a răspuns (pentru RealKing01):

Pai cum tot p ala, ca in primul link screenshot pe care l-ai trimis arata o versiune a driverului de 375.63, cele pe care ti le-am trimis eu sunt versiunea 445.87, hai ca ma uit