| NeyLyo10 a întrebat:

Am Windows 7 descarcat sia activat de pe internet. Am o intrebare, daca descarc Windows 8 sau 8.1 de pe site-ul oficial Microsoft se schimba windows-ul de tot, adica dupa ce expira ce se va intampla?

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Dupa expirarea licentei iti va cere sa pui un alt cod de activare.

| NeyLyo10 explică (pentru RareşTPUro):

Http://windows.microsoft.com/......indows/buy asta e link-ul de instalare.
Dupa ce dau upgrade il instalez.dar iar se instaleaza alt windows?

| RareşTPUro a răspuns (pentru NeyLyo10):

Se va instala asa cum se instaleaza in mod normal un windows.

| gelu1970 a răspuns:

Cu windows 7 nelegal nu poti face update la 8.1
poti sa descarci 8.1 si instalezi
dupa cele 90 de zile de evaluare poti sa il cumperi, sau sa il dezinstalezi. de asemenea poti sa "rearmezi" licenta inca 90 de zile.
cel mai recomandat e sa o cumperi.
ce nu e recomandat insa o facem marea majoritate, il activezi cu un activator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci daca descarci si cumperi licenta de windows 8, trebuie sa scrii pe un dvd bootabil imaginea iso si sa reinstalezi windowsul de la capat.In procesul de reinstalare windowsul 7 se va sterge definitiv din pc si se va instala windwos 8.Cum arata interfata la windows 8, cauti pe Google. vreau sa iti mai spun ca daca nu ai cel putin 3 giga ram in pc, w8 nu iti va merge la capacitate maxima. Asa ca daca vrei sa incerci w8, trebuie sa ai la indemana si acel w7 care l-ai descarcat pentru a putea reinstala w7 daca w8 iti va merge greu. intr-adevar w8 original, legal, e mai frumoas, dar merge ok numai daca ai 3 giga ram la pc/laptop.