| anonim_4396 a întrebat:

Am windows 7 si se intampla de obicei ca rezolutia display-ului sa se schimbe si sa fie mai mica.De odata.Nu stiu ce sa fac.Am ultima versiune a driverului, nu am instalat nici o prostie. Intel hd graphics 9.17.10.2857. Nu stiu ce sa ma fac. Ajutati-ma.

Funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca vorbim de un pc atunci w7 isi alege rezolutia optima in functie de caracteristicile monitorului.
daca vorbim de un laptop eu as folosi driverul initial, cel pus de fabricant atunci cand a scos laptopul.
desigur, te referi la rezolutie mica atunci cand icoanele de pe display sunt mult mai mari. asa e?
mai e posibilitatea ca driverul instalat sa nu fie cel indicat, si sa dea un conflict.

| BITCorp a răspuns (pentru gelu1970):

Nu driverul este problema, caci l-am verificat, dar cred ca treaba cu monitorul e adevarata.Am un IBM vechi, si fiindca mi-am spart LCD-UL, L-AM LUAT PE ACELA.
Thanks

| gelu1970 a răspuns (pentru BITCorp):

Atunci monitorul nu iti poate da mai mult.