| paul0013 a întrebat:

Antivirusul meu a detectat un virus la windows\system32\csrcs. exe, as putea sa-l sterg? adica daca-l sterg nu va afecta cu nimic windows-ul sau computer-ul?

Răspuns Câştigător
| DeMentaa a răspuns:

LOL nu afecteaza cu nimic

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Csrcs. exe nu e un proces de sistem. Il poti sterge. Daca te intreaba de el dupa ce faci restart, downloadeaza http://www.ccleaner.com/download/downloading si curata-t putin sistemul.

| Alien a răspuns:

Csrcs. exe fişier este amplasat în folderul C: \ Windows \ System32. Cunoscut sub numele de fişiere dimensiuni pe Windows XP sunt 49152 bytes (41% din toate apariţie).
Programul nu are nici o descriere dosar. Fişierul nu este un sistem de fişiere Windows. Aplicaţia este încărcate în timpul procesului de boot Windows (a se vedea cheie de registry: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon \ Shell, HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Run, HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce, HKEY_USERS \. DEFAULT \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce). Programul nu este vizibil. Acesta este un fişier necunoscut în folderul Windows. Programul ascultă sau pentru a trimite date pe porturile deschise LAN sau Internet. csrcs. exe este capabil să monitorizeze aplicaţii, ascunde în sine, factori de producţie de înregistrare, manipulează alte programe. Prin urmare, evaluare tehnică de securitate este 8% periculoase! Sfatul meu este sa lasi fisierul ila in pace, si eu am antivirus care sa gasit tot pe el virus(un fisier DLL), nu vreau sa fac reclama.

| Smackdown a răspuns:

Si mie mi-a detectat in acelasi loc AVG-ul. Atunci aveam xp service pack 3.Am apasat Move to default si gata.

| Smackdown a răspuns:

KIdO de ce o/il induci in eroare? Orice virus afecteaza cu ceva mai devreme sau mai tarziu.

| rey a răspuns:

Incearca sa dezinfectezi. Daca nu poti format... s-a băgat virusul în System32, format... şi fac pariu că nu ai doar 1.
Încearcă să salvezi de format cu Kaspersky. Ia un trial

| drg1994 a răspuns:

Ba da iti va afecta windowsul ca acel fisier este foarte important pentru windows iti recomand sa instalezi din nou windowsul

| amy3semj1405 a răspuns:

Ai dat clik pe un link in latina? si eu am dat si am avut aceleasi probleme, l-am sters si nu am nimic.Incearca!

| .::Roxy Shi Atat::. :*:*:* a răspuns:

Nu cred ca va defecta deloc windows-ul deoarece este program antivirus nu virus ca sa iti defecteze computerul.

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Fi atent intri in my computer in partitia C la WINDOWS si intri in folderul care se numeste Temp de acolo poti sterge virusul. sa stergi toate fisierele ele iti ingreuneaza calculatorul. doar acolo sa intri sa nu stergi alt ceva numai ce ti-am zis daca stergi alt ceva nu ti se va mai aprinde calkbig grin ai grija
zzzbye:*