| TechnologyWebBrowsing a întrebat:

Aparatul de aer conditionat poate influenta in mod negativ capacitatile frigiderului, daca este montat deasupra lui?

5 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu are nici-o treaba.

| Crackman a răspuns:

Ho sa aiba diferente de temperatura in perioade s curte de timp.
Cand dai cald el porneste sa isi faca racirea si devine mai solucitat in spate la compresor.
Daca ii dai frig el nu mai raceste cum trebuie.
Sunt facute astfel incat dif intre ext si interior sa fie de nu stiu cate grade.

| TechnologyWebBrowsing explică (pentru Crackman):

M-am referit la frigiderul pentru alimente. Daca aerul rece pe care il da aerul conditionat il poate strica in vreun fel.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru TechnologyWebBrowsing):

Nu are nici o problema atat timp cat an camera este 20 25 de grade.

| raducanuu a răspuns:

Nu cred ca are nici o problema, dar mai bine ai intreba un profesionist. Incearca aici http://www.incarcare-freon-bucuresti.ro