| Zsolt15 a întrebat:

Ar merge GTA5 pe acest laptop?
https://altex.ro/......n-r5-linux

Are windows 10 in loc de linux si GTA 4 merge pe el...merge bine fluent dar mai sacadeaza si se incinge dupa un timp...
deci ar merge?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe acel laptop se poate asculta bine manele de pe Yt, sa joci Solitaire si alte asemenea jocuri "tari". big grin

Cu pretul acelui laptop se poate cumpara un PC second hand mult mai performant, pe care intr-adevar se pot juca bine si jocurile noi.

| Zsolt15 explică (pentru Bula):

Problema mea ca nu prea imi plac jocurile noi, in afara de gta 5, si nu pot sa imi cumpar second hand ca imi trebuie si monitor si toate..eu am 3 monitore pe tub...macar pe laptop am ecran tastatura si un mouse de 50 lei.

| Bula a răspuns (pentru Zsolt15):

Un monitor second hand de 19-21" poti gasi cu 200-250 lei, tastatura si mouse la cate 10-20 lei (de firma), la fel si calculator quad core de firma cu 200-250 euro, placa video cu 50 euro.
Doar trebuie sa umblii dupa ele, sa cauti peste tot si sa ai un pic de rabdare.

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=g6Ldm6IzqyI
nu recomand sa cumperi acel laptop

| Zsolt15 explică (pentru RAY):

Deja il am de ceva timp..eu sunt multumit de el

| Zsolt15 explică (pentru RAY):

Apropo,acel video trimis de tine nu mai este de actualitate, scrie in descriere asta e cel nou: https://www.youtube.com/watch?v=6xoJECj9jEc
Si la videoul asta scrie ca calitatea jocului a fost micsorata pentru a inregistra mai bine

| Sn4k3 a răspuns (pentru Zsolt15):

Pai si de ce ne mai intrebi atunci? Descarca-l si vezi daca merge. Dupa il cumperi, daca aveai de gand.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu merge GTA 4 ca lumea, crezi ca merge GTA 5? Uita-te la cerintele lor data viitoare si ai sa-ti dai seama singur. Are placa video prea slaba, la fel si procesorul. Dar de obicei astea ieftine nu-s pentru jocuri, deci de la 2000 in sus.

| codrincodrin a răspuns:

Nu, din pacate nu merge gta V pe acest laptop. Are placa video integrata ceea ce nu e bine deloc. Laptop pentru gta V gasesti la vreo 2600-3000 lei.