| cristiantudor5 a întrebat:

As avea doua intrebari :
Cat consuma lunar un PC in mod normal?
Este vreo problema daca las toate firele conectate dar cand nu folosesc pc-ul il scot din priza?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuie sa il scoti din priza. Il inchizi pur si simplu.

| RAY a răspuns:

Depinde de acel pc, cat consuma placa aia video 2080 oare? e ok sa il lasi asa cum e el si scos din priza, de consumat cat afli singur stai pe pc si calculezi dupa contorul tau electric cat consuma pe ora

suntserios
| suntserios a răspuns:

Serverele functioneaza 24h din 24h ani de zile. Nu vad ce problema ar avea PC ul tau daca lasi un cablu in el cand nici macar nu are curent

| doctorandus a răspuns:

In stand by PC-ul consuma 1 W sau 2 W.