| Mariana155 a întrebat:

am 2 intrebari : 1) Stiti ca daca se ia curentul, se poate strica calculatorul daca este in priza(am patit-o de multe ori), dar daca folosesc calculatorul si se ia curentul si dupa ce se ia il scot din priza inainte sa vina iar curentul, poate fi afectat calculatorul? Sau doar daca este in priza in momentul in care se ia si vine? Si a doua intrebare : cum pot sa aflu daca cineva este on pe facebook, chiar daca nu este on pe chat?

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Ca sa scapi de orice problema legata vis a vis de prima intrebare, cumpara un UPS:
http://www.pcgarage.ro/ups/

| eva9999 a răspuns:

Legat de prima intrebare...depinde cum ai noroc.Mie mi s-a stricat ultimul calculator din cauza ca sa luat curentul si calculatorul era in priza.Cand am vrut sa deschid nu mai mergea desi mi sa mai intamplat sa mi se ia curentul si sa fie calculatorul in priza si mai tarziu a functionat perfect...depinde.Legat de a doua problema nu am cont pe facebook asa ca sorry.

| eva9999 a răspuns:

Hey m-am mai documentat in legatura cu a doua intrebare si nu poti sa vezi daca cineva este pe facebook daca nu este pe chat. Asta este si scopul sta pe invizibil cum ar veni nu vrea sa fie deranjata.

| Mariana155 explică:

Pai da, dar eu vroiam sa stiu daca il afecteaza in acest fel.

| alex_9656 a răspuns:

La prima intrebara pot sa raspund. Nu pateste dimic daca cat timp nu este curent nu ploua cu tunete si fulgere. Daca ploua scoate calculatorul din priza si din net. Cred ca ti se opreste curentul fiindca ai siguranta prea mica. suna un electrician.