| DarKJoKeR a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu ceva daca se poatebatting eyelashes. Mi-am luat pana la urma laptop-ul pe care vi l-am aratat acum cateva zile, si sunt nelamurit.are windows vista preinstalat, si codul pe spatele laptop-ului, insa nu am primit nici un cd/dvd cu windowsulstraight face. ce ar trebui sa fac daca vreau sa reinstalez windows-ul? sau daca se intampla ceva cu windowusul, de unde il iau iar?

4 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

De pe site-ul celor de la microsoft http://www.microsoft.com/ro/ro/

| Nyku_5126 a răspuns:

Bun, in general optiunea asta vine la Laptopurile HP dar in ultimul timp am primit si laptopuri Acer care o aveau. Nu vine cu cd-uri/dvd-uri deoarece trebuie sa ti le faci tu, in general o sa primesti 2, 3 dvd-uri goale in cutie... daca nu happy nu sunt scumpe, dupa asta mergi la start > All programs si cauti optiunea Recovery Manager. Aceasta iti va spune pas cu pas ce trebuie sa faci. Acest lucru se face deoarece in vista vine o partitie ascunsa (in 90% din cazuri) pe care este o copie de la windows pentru recupere. Ei nu se mai obosesc sa faca cd-uri/dvd-uri ci iti da acest soft cu care ti le faci tu cand ai nevoie de pe propriul pc. Tot timpul trebuie sa fie primul lucru care il faci cand iti iei pc happy deoarece daca ti se strica si nu mai poti intra in windows ai cam incurcato pentru ca nu mai ai access la acest software pentru a le putea crea. Sper ca ti-a fost de ajutor... daca nu lasa-mi versiunea laptopului tau si am sa incerc sa caut alta solutie.

| OnWeed a răspuns:

Simplu, iei alt windows de pe net si il instaleziwinking Personal iti recomand Windows 7, este mai bun decat Vista crede-ma.

| RooN a răspuns:

Gasesti pe net foarte multe variante de vistawinking eu cand am luat laptopul avea linux pe el, am downloadat un vista l-am pus si merge foarte binewinking asa ca nu ai de ce sa iti faci grijitongue
P. S. sa il stapanesti sanatoswinking

Baftahappy