| Anonymous1247 a întrebat:

Mi-am luat un laptop cu 1 lună în urmă care avea windows 7 preinstalat. Dacă în caz de intră un virus și trebuie să reinstalez windowsul ce fac? Mai rămâne pe laptop preinstalat?

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut Cristi
Mai nou laptopurile nu mai au in cutie si CD; ul cu sistemul de operare, drivere, etc.
In general au o optiune prin care iti poti face singur un back-up DVD, obtinand un dvd bootabil cu Windowsul si eventual driverele, in functie de model.
Daca are doar windows, cel mai bine e sa intri pe net, pe situl producatorului, sa cauti modelul tau de laptop si sa le descarci. Copiezi driverele pe un stick sau 1CD pe care le pui bine, iar in caz de reinstalare le ai fara sa fie nevoie sa intri pe net de pe alt pc.
Bafta

| Denysa2012 a răspuns:

Nu ma stai linistit si ca sa nu-ti intre virusi bagati u anti-virus calumea nu deal de avast, avira sau alte de astea gratuite

| aead a răspuns:

Ramane preinstalat si nu cred ca de la un virs chiar trebuie sa reinstalezi windowsul

Răspuns utilizator avertizat
| esperanza a răspuns:

Daca trebuie sa reinstalezi windowsu nu mai ramane nimic preinstalat

| Visage a răspuns:

Varul meu si-a luat un laptop cu windows preistalat nu e prea calumea sa stai cu windows preinstalat deoarece are doar o partitie si anume C...

| 950 a răspuns:

Incearca sa-ti pui un antivirus (cit de simplu-vezi si tu) iar cu windosul nu te grabi sa-l schimbi, de ce-l schimbi mai des mai multe probleme vei avea.