| samysamy a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un telefon nou. Ce imi recomandati sa aleg: Samsung galaxy mini 2, galaxy gio, galaxy pocket sau galaxy ace

Eu momentan ma gandeam la mini 2 chiar daca ace-ul e mai scump.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Ok. Galaxy Pocket e cel mai prost din toate punctele de vedere. Prefer sa am 800mhz pe ecran de 3.5 inci decat 832mhz pe ecran de 2.8 inci :)
Galaxy gio iar, nu e cu nimic mai bun decat mini2. singurele chestii sunt ca :
gio are ppi cu 4 mai mare ca are ecranu mai mic, are card de memorie de 2 gb, deci in total are 2.2 gb, pe cand mini2 are 4gb memorie interna (e mult mai bine sa ai 4gb memorie interna decat 4gb card)
si ca gio are 1350 mAh, si mini2 are 1300 mAh...
deci era clar din prima - ace vs mini2

Ace - Mai Mare
Mini2 - Mai Mic

Ace - 5MP Camera
mini2 - 3MP Camera

Ace - 2GB SD
Mini 2 -...

Ace - 160MB Internal
Mini 2 - 4GB Internal

Ace - 1350 mAh
Mini 2 - 1300 mAh

Ace - 278 MB RAM
Mini 2 - 512 MB RAM

Ace - 113 Gr
Mini2 0 106 Gr

Ace - 16M Culori
Mini2 - 265K Culori

Ace seamana cu un iphone
Mini2 seamana cu o soseta;)

Diferenta dintre 265k culori si 16M este foarte mare. 16M se vede mult mai deschis si mai colorat

Diferentele le fac memoria ram si memoria interna. - mini 2
Diferentele le fac Ecranul, culorile.

incearca intotdeauna geekaphone sa vezi.
http://geekaphone.com/compare/Samsung-Galaxy-mini-2-vs-Samsung-Galaxy-Ace
funda? :)))))

| samysamy explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Da pai la link-ul care mi l-ai dat galaxy mini-u e castigator. Deci nu stiu as vrea sa iau Ace-ul dar suporta Adobe flash player? din lick-ul care mi l-ai dat din nou nu. Si Adobe-ul este unul din motivele principale pentru care vreau sa-mi schimb tel'u meu vechi.

10 răspunsuri:
| Pitri001 a răspuns:

Hmm...eu as vota pentru galaxy ace happy

| samysamy explică (pentru Pitri001):

Din ce am vazut eu la review nu suporta Adobe flash si eu am nevoie de elcrying pentru jocuri

| samysamy explică:

Asa ma gandeam si eu la un mini dar 2 laughing ca altfel nu merge

| samysamy explică:

Mai zi si asta si iti mai dau o funda laughing

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru samysamy):

Da boss laughing). pai ..nu are laughing funda? big grin. eu nu am flash si nu pot sa ma joc temple run laughing)

| samysamy explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Deci cred ca tot la mini 2 ramanwinking mersi mult laughing

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru samysamy):

Mai pune intrebari din astea cu mini2 sa mai iau si eu niste funde laughing)

| samysamy explică (pentru LeganzaMoonwalker):

laughing ee fi tu atent daca mai pun intrebari(nu neaparat d'astea cu telefoane si poate mai primesti) laughing

| TrueRO a răspuns:

Mini e mai super