| ioana375 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un telefon pe abonament, care sunt avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| alex9624 a răspuns:

Avantajele sunt, faptul ca pretul telefonului este mai scazut, si ca nu trebuie sa iti incarci cartela, minutele sau ce ai tu, vin lunar timp de 1/2 ani.
Dezavantajele sunt, ca nu poti inchide abonamentu (de ex: daca la-i facut pe 2 ani, timp de 2 ani trebuie sa il platesti obligatoriu).
Alt dezavantaj este ca la abonament te taxeaza rau de tot daca depasesti minutele sau sms-urile lunare.
Funda.

2 răspunsuri:
| tranquilaaa a răspuns:

Ei eu am fost pe abonament la Orange dezavantajele is multe mai bine ramai la cartela pe mine ma-u inflat de inca 3 ani de abonement din cauza unei optiuni mai mult castigi daca ramai pe carela

| dexter96 a răspuns:

E ca si cum ai lua ceva cu dobanda... ca un credit platesti mai mult la acel teleofon deoarece in valoarea contractului platesti si telefonul dezanvantajul cel mai mare
este ca teleofonul il pooti folosi doar in acea reateawinking