| uply a întrebat:

As dori sa stiu cum fac sa-mi apara pagina de pornire a internetului pagina de google.Am downloadat un program de pe net si nu am fost atent cand trebuia sa debifez casutele cu set as your internet home page si acum imi apare ca pagina de pornire ceva cu avg secure search in loc de google chrome, si la fel si la internet explorer, imi apare ceva cu babilon search, si am mai patit si cu softonic si brothersoft la fel.
Multumesc mult pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Pentru Chrome, dai click pe scula aia de sus din dreapta ecranului, intri la settings>Basics>Home Page scrii www.google.ro si la on startup sa fie bifat "open the home page".
Pentru IE intri pe settings (tools)> internet options si scrii www.google.ro in loc de aia cu babylon.
ATENTIE! Babylon este considerat virus spyware. Incearca si scaneaza PC-ul si fa o curatenie prin el.

5 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai daca spui si ce program ai downloadat dupa net, noi nu avem cum sa ghicim ce ai tu in pc acolo. Nu suntem ghicitori!

| itsoft a răspuns:

Eu nu inteleg de ce voi le dati raspunsu asa degeab daca ei habar nu au sa zica cea ce trebuie. De unde sa ghicim noi care este softu sau mai stiu eu ce!

| uply explică (pentru itsoft):

Pai crezi ca m-am omorat la momentul respectiv sa retin toate datele astea de soft

| itsoft a răspuns (pentru uply):

O rezolvam uite id: itsoft_2011

si rezolvam treaba intrand la tine in pc.

| uply explică:

Am downloadat Burn Aware.