| coosmin24 a întrebat:

As vrea sa fac un dvd cu filme pentru dvd-player. daca il fac in burn data disc in nero (bineinteles) cu filmul si subtitrarea in acelasi foldar (fiecare film
intr-un folder separat)dvd-playerul imi citeste subtitrarea.sau existe alta metoda in nero ca sa fac dvd cu filme? stiu ca am mai facut asa in burn data disc dar nu mi-a luat subtitrarea.

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Daca dvd-player citeste format. avi sau. divx si alte nebunii da poti face si asa. de recomandat este sa faci un DVD-video care are Foldarel VIDEO_TS SI AUDIO_TS, dar si filmul trebuie sa fie format dvd. Cel mai usor e sa iei imaginea unui film dvd deja facuta, care are deja subtitrarea inclusa in el, si atunci e foarte usor sa faci dvd cu film pe care sa il citeasca sigur dvd-playerul.