| alexalx1234 a întrebat:

As vrea sa imi fac un PC pe piese pana in 4000 de lei ce poate duce decent jocurile noi. Ce componente imi recomandati?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndreiM77 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2433982/
Cu acest build vei putea juca toate jocurile si cele care urmeaza.

| frunzarescu a răspuns:

Ti-am facut o lista la pcgarage http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2496334/
Poti folosi pentru reducere voucherul 1X24MBDI

| Ironwin a răspuns (pentru frunzarescu):

Felicitari, ai ales bine componentele, am un singur sfat, sa renunte la coolerul suplimentar (nu este necesar decat in cazul overclokingului, procesorul este box, deci are cooler inclus) si de diferenta sa cumpere carcasa.

| Departure a răspuns:

Salut!
Iti recomand un i5 7500, O placa de baza gigabyte cam oricare cu DDR3, 8GB RAM, HDD 1TB SSD 120 GB, Placa video GTX 1050 varianta de 4GB Si o sa rulezi cam tot pe High... Si chiar tot macar pe medium

| Zeus2015 a răspuns:

Salut! Nu sunt un mare expert dar iti pot recomanda ceva interesant: Intel Core i5 7500, placa de baza DDR3, Placa video 8 GB Ram, HDD 1TB pentru jocuri daca nu doar 500GB pentru jocuri etc., NvidiaGforce 920m varianta 4 GB happy

| CPAElites a răspuns (pentru Zeus2015):

Kaby Lake si DDR3 nu se "pupa"...