| Paul260 a întrebat:

As vrea sa imi pun 4g rami momentan am 3g ram ddr2 667 frecventa am procesor dual core 1, 8, daca pun 4 g rami simt vreo diferenta?

Răspuns Câştigător
| iionutuu a răspuns:

Da asa e m-am cam grabit aseara sa raspund, dar fii serios nu cred ca foloseste xp la 3 gb ram si da sa iti cumperi alt procesor sau eventual sa il maresti iti zic eu ca se cunoaste sigur.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se vede nici o diferenta cu 4 GB de rami!

| skama18 a răspuns:

Ce sistem de operare folosesti.pe xp recunoaste doar 3.5 gbdeci il pui degeaba... mai bine ia-ti un procesor mai bunmacar de 2.4 si o sa vezi diferenta

| iionutuu a răspuns (pentru skama18):

Da asa e m-am cam grabit aseara sa raspund, dar fii serios nu cred ca foloseste xp la 3 gb ram si da sa iti cumperi alt procesor sau eventual sa il maresti iti zic eu ca se cunoaste sigur.

| iionutuu a răspuns:

Da se simte diferenta normal, dar ca sa fie si mai bine iti poti mari si procesorul cu 400 il poti face de 2, 2 doar sa folosesti speed fan pentru racire. si sa ai grija sa iti cureti inainte unitatea si ventilatoarele ca e posibil sa urce temperatura foarte tare si sa arzi tot.
PS: daca nu stii sa maresti procesorul pune pe cineva care stie ca mai trebuie facute niste setari