| DenisIonut01 a întrebat:

As vreau sa imi cumpar un telefon dar nu sunt decis care dintre urmatoarele: Samsung Galaxy s4 Active, Sony Xperia Z si LG G2

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Dupa perforamnta, sunt cam asa: LG g2>s4 active>xperia Z;
Insa galxy s4 active e urat, ca mai orice telefon rezistent(teoretic, ca practic...) la cazaturi sau socuri; Lg g2 este foarte performant, dar si putin ciudat(are toate butoanele, cele 3 pe spate, nimic pe lateral sau in alta parte). Xperia Z, e diferit prin design. Aspectul sau este destul de elegant.

| DenisIonut01 explică (pentru sltlp):

De asta zic ca sunt confuz, imi place xperia z ca are design-ul ala fain din sticla si e anti apa dar nu e asa performant ca LG g2, insa g2 imi place ca are butoanele pe spate, asa ca design exterior e ok dar ca soft doar deblocarea lui imi place, design-ul nu prea. De aceea am pus si S4 pentru ca s4 e performant si e si anti apa dar nu prea imi place cum arata cu butoanele alea fizice de sub touchscreen. Cred ca ramane xperia z dar inca nu stiu sad

| sltlp a răspuns (pentru DenisIonut01):

Daca vrei ceva ultra super performant si nu te grabesti, asteapta sa ajunga xperia Z1 in Romania. http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1-5596.php
E performant ca g2 iar deisgn-ul e la fel de placut.

| DenisIonut01 explică (pentru sltlp):

Asta o sa coste cel putin 30 milioane pe cand LG g2 de craciun poate va fi si la 20 milioane

10 răspunsuri:
| MembruSeniorTPU a răspuns:

Http://lumeadigitala.ro/LG-G2-specificatii-tehnice

http://lumeadigitala.ro/......si-s4-mini

LG G2 este mai puternic decat S4, dar mai putin fiabil...

| DenisIonut01 explică (pentru MembruSeniorTPU):

Multumesc,interesant site. L-am adaugat la favoritewinking

| andreymaryus a răspuns:

Samsung galaxy s4 e cea mai buna alegere

| MaiteHoney a răspuns:

Galaxy S4 mi se pare cele mai bune. majoritatea tel mele au fost Samsung

| sanea06 a răspuns:

Nici unul, Iati un HTC boomsoundwinking

| DenisIonut01 explică (pentru sanea06):

Nu imi place HTC ca design interior, iar ca design exterior am auzit ca se zgarie foarte usor acel material

| andreea20288 a răspuns:

Eu iti sugerez LG G2