| Doru_Stefan_1996 a întrebat:

Astazi cand am schimbat mufa din Monitor in Televizor sa accentuat culoarea la el..mai specific culoarea roz...nu stiu sigur de la ce este..cine ma poate ajuta i-as multumi mult.Tin sa mentionez ca am monitr LG Flatron E2251 de circa 4-5 ani!

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Schimba-ti VGA-ul, cumparatii altul sau un HDMI ( depinde de ce folosesti ).

| ziftode a răspuns:

99% ca e o problema de contact
incearca sa impingi mufa mai tare, eventual sa, strangi suruburile VGA si DVI au suruburi, hdmi si display port nu au, insa 99% ca tu ai vga sau dvi

1% ca, cablu e intrerupt, atunci ar cam trebui sa il schimbi... nu e asa de scump

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

Fa treaba asta si la calculator (impins mufa, strans suruburi) nu numai la monitor, cand umbli la cablu se poate sa se fi slabit mufa in partea cealalta si sa nu iti dai seama

| Poput_Sebastian_1995 a răspuns:

Incearca sa misti putin de mufa stanga dreapta sa vezi daca e problema de contact