| Indian a întrebat:

Bei am si eu o problema cu sunetul de la calculator.Nu merge. Un baiat mi l-a reformatat si de atunci nu mai merge sunetul. A incercat ala sa schimbe Windows-ul, dar tot nu merge. Ajutati-ma! Urgent! Fundita!

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Bei!
Incearca si o solutie mai...simpla. Intra in Volume Control (de langa ceas) si la Audio Output selectezi toate iesirile posibile si verifica sa fie deschise si la maxim.
Sunt in proportie de 80% sigur ca asta e problema. Nu stiu daca ai posibilitatea, dar te-ar ajuta un soft care sa poata sa redea sunete pe cele 4 canale principale de iesire (CD Volume, Wave, Line in si Mic) si daca acolo sunt la maxim atunci reinstaleaza driverele de sunet!

neluL
| neluL a răspuns:

Sau Intra la butonul Start > run >services.msc > cauta in lista Windows Audio > dublu click pe el > apoi click pe butonul Start din fereastra nou aparuta, daca este disponibil
si mai poti face ceva :
Langa ceas e iconita de volum! Dai dublu click pe aceasta iar in fereastra care se deschide asigura-te ca volumul de la "PlayBack" si "Wave" e maxim. Daca e maxim mergi in aceeasi fereastra la Options si click pe Advanced Controls! Apoi sub caseta "PlayBack" este butonul "Advanced"! Aici trebuie ca optiunea "Digital Output" sa fie debifata! sper ca ai inteles!

| CataC a răspuns:

Buna Dana
Dupa ce reinstalezi windowsul trebuie sa instalezi si driverele componentelor. Le vei gasi pe niste CD-uri pe care le-ai primit o data cu calculatorul.
Instaleaza intai placa de baza (motherboard), apoi celelate (video, udio, placa de retea...).
Daca nu reusesti sa gasesti cd-urile poti gasi driverele pe gratis, pe internet, situl producatorului.
Succes

| Genius21 a răspuns:

Trebuie sa instalezi driver-ul de la placa de sunet.
Daca imi spui ce placa de sunet ai, eu te pot ajuta sa iti gasesc driver-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clic pe start, control panel, intra in defense hardsound clic dreapta o sa ti se deschida o iconita cu instalarea sunetului pe urma triplu clic intri in my forget pursuit dai triplu clic pe urma gaaaataaaaaaaaa!