| Annnnnnnnnaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

hee hee Acum cateva zile mi-am instalat windows 7 Ultimate, dar cand mi l-a instalat mi-a formatat si Disk-ul F in care aveam toate pozele. Le-am pierdut pe toate.Ce pot sa fac sa le recuperez?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca ai formatat dupa ce sa instalat windowsu sau chiar daca ai formatat inainte dar stii ca windowsul nu sa suprascris peste partitia f atunci poti recupera pozele (garantat 100%) folosind un program cum ar fi minitool power data recovery. Nu mai scrii nimic peste partitia f iar dupa instalarea programului dai,, fuul scan" iar fisierele le salvezi int-o locatie externa. Procedura nu va da roade daca ai formatat partitia in modul normal ci doar daca ai dat quick format. Daca indeplinesti conditiile inarmeazate cu rabdare pentru ca dureaza.

3 răspunsuri:
| MariusMorse a răspuns:

Din pacate nu mai poti, o daca ce este formatata partitia respectiva datele sunt sterse definitiv :/

| hfp a răspuns:

Nu mai poti sad