| danutzvv a întrebat:

Buna all... am si eu on problema si anume de cate ori bag un cd/dvd in laptop nu il citeste. daca incerc sa il deschid din my comp imi da : please insert disk into drive [x in cazul meu]... Precizez ca am win7. mersi

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu citeste nici un fel de cd\dvd? nici originale? portul usb il citeste? ai facut si tu vreo scanare cu un antivirus? ti-a gasit ceva ...mai multe detalii, l-ai oprit in timp ce rula vreun program din buton?(in situtia asta se pot altera fisiere din HDD...

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

A functionat vreodata? cumpara un CD magic ca sa iti stergi lentila daca cumva a functionat si inainte. Cred ca e plina de praf! Daca nu e de acolo ne uitam in alta parte!

neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai spune-mi ce antivirus ai si fa o scanare cu Kaspersky de exemplu si spune-mi daca a gasit ceva apoi ia tutorialul asta si vezi daca se mai poate repara HDD cu un utilitar din windows apoi imi spui ce ai rezolvat! deocamdata!

neluL
| neluL a răspuns:

De aici iei HDD regenator http://www.megaupload.com/? d=WH7DX83M este un utilitar care iti repara tie hardul

| danutzvv explică:

Logic ca a functionat tongue //... totusi pe majoritatea site-urilor am citit ca e o problema software nu hardware... lentila e impecabila!

| danutzvv explică:

Da... din pacate l-am stins din buton din graba straight face. maine bag win7 din nou si daca nu merge il trimit in service...anyway ai vreo solutie? am dat fundoi tongue