| ღвιαηcα a întrebat:

all.
La calculator jos de tot am doua mufe, unde de obicei eu bagam ubs-ul, dar azi cand sa il bag nu imi mai arata nimic la calculator si nici la telefon. Este posibil ca cele doua mufe sa se fi stricat? Ce pot face?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Nu s-a stricat nici-o mufa, ci cel mai probabil trebuie sa reinstalezi driverul de la usb.cauta pe cineva care se pricepe si roaga-l sa vada daca ai instalat sau nu driverul de control periferice(usb) si daca totul e in ordine.sau poti verifica chiar tu. urmeaza acesti pasi:clic dreapta pe iconul de my computer, apoi manage, apare o fereastra cu toate instrumentele si serviciile din windows-doua clicuri pe manager de dispozitive si apoi extinzi meniul universal bus controler. daca vezi ceva de genul :un triunghi galben cu semnul mirarii, inseamna ca acolo e problema.

2 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Mufele, telefonul sau cablu, se poate sa fie stricat careva dintre ele.

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

De ce vorbesti tu se cheama front panel, si este legata la placa de baza prin cabluri. Ori au iesit cablurie, ori s-au ars porturile (USB-urile functioneaza in perechi, de obicei cand se arde una, se arde si cea de langa sau deasupra) dar eu iti recomand sa incerci sa legi in spate la calculator pe oricare USB si vezi daca iti merge. Daca nu, cablul sau telefonul, daca da, porturile din fata s-au ars sau au iesit cablurie de pe placa de baza