| nyko06 a întrebat:

am achizitionat acest laptop : http://www.emag.ro/......XL594EAB1T P. S nu l-am cumparat pentu jocuri, ce parere aveti, a meritat 1, 500 ( cinsprazece milioane )?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteai sa intrebi inainte sa il cumperi, acum ca l-ai luat, sa il stapanesti sanatos happy, la ce configuratie are, cred ca pretul este cel corect, poate un pic spre limita maxima a pretului corect, nu e prea prea nici foarte foarte happy, parca ar mai fii meritat inca 1 GB de rami, si o placa grafica mai cunoscuta, dar o sa te descurci si cu alea destul de bine si asa cum este el happy.

1 răspuns:
| CataC a răspuns:

Salut
Procesorul este extrem de slab, mai bine luai noile Sandy Biridge cu procesaore din seria B, la acelasi pret.
Seria T este tehnologie depasita (45nm), ai erau slabe chiar si cand erau noi, datorita unui singur mb cache. Vei vedea ca are latenta, o oarecare intarziere in executarea sarcinilor, indiferent care-s acelea.
Data viitoare poate intrebi inainte. happy
Sa-l stapanesti sanatos.