| Trollerul a întrebat:

Buna,am achizitionat ieri un o unitate cu doar 40 de lei in speranta ca o sa gasesc cv piese bune in ea dar surpriza,cand ajung acasa si o conectez al curent mergea tot, are o placa de baza destul de buna cu socket 775, 2 sloturi de ram ddr1 si slot de placa video PCI EXPRESS 2.0 16X, as vrea sa achizitionez un procesor pentru socket 775, niste rami ddr1 si o placa video pentru PCI express2.0 16x.Imi puteti da niste linkuri de unde pot cumpara aceste componente? PStonguelaca de baza este de la Gygabyte. FUNDA!

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Proata idee sa investesti in acel harb, practic... Am vazut bine, 1500 lei? Cu 1500 lei faci ceva npu si ok, eventual de la asta pastrezi carcasa.

| Intruder19 a răspuns:

Daca imi spui modelul exact al placii de baza si bugetul disponobil o sa incerc sa te ajut.

| Trollerul explică (pentru Intruder19):

Placa de baza este Gigabyte GA-8S649MF, si bugetul disponibil este 1500 de lei happy

| Intruder19 a răspuns:

Nu prea merita sa investesti, modelele suportate de procesoare sunt din seria Intel pentium d si pentium 4 pe care le gasesti numai sh.

Chiar daca cumperi o placa video decenta o sa te traga procesorul in jos.

Intel Pentium 4 Processor 630 suporta HT Technology (2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)

2 x http://www.emag.ro/......E3W3MBBBM/

Placa de baza citeste maxim 2 gb de ram la 400.

Iar cu restul poti cumpara http://www.emag.ro/......EJW0KBBBM/ sau http://www.emag.ro/......E8ZFTBBBM/

Totusi eu ti-as recomanda o configuratie pe 1155 nu merita sa investesti in configuratia asta.

| Trollerul explică (pentru Intruder19):

Deci,vreau sa investesc pentru ca este pentru un PC de rezerva, pc-ul meu are configuratie pe 1155 si este foarte buna, acele placi video de sus merg pentru placa de baza Gigabyte GA-8S649MF?

| Azµre a răspuns:

Sunt scumpe procesoarele pe socket lga 775 noi pleacă de la 2 milioane, oricum ar fi nu se merită.

| Trollerul explică (pentru manolo):

Am cautat pe eMAG si nu prea am gasit componente pentru acea placa de baza, nu ai putea sa imi dai si mie un link pentru fiecare componenta? :3

| Ichim_Flavius_1998 a răspuns (pentru Trollerul):

Ce vrei rami?

| Trollerul explică (pentru Ichim_Flavius_1998):

Rami,placa video si procesor

| Ichim_Flavius_1998 a răspuns (pentru Trollerul):

Am placa si procesor si rami daca vrei

| Trollerul explică (pentru Ichim_Flavius_1998):

Pret? firma, mai multe detalii pls

| Ichim_Flavius_1998 a răspuns (pentru Trollerul):

Pai placa ii de 128 mega nu stiu firma inca 512 mb rami si pretul zi-mi tu un pret s i placa de baza cu procesor ii buna

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Incearca pe evomag ocazi.com tocmai.com