| doinitza94 a întrebat:

Buna!
Am achizitionat un laptop nou chiar ieri si am procurat un cooler, pentru a ma asigura ca laptopul meu nu se va supraincalzi.Am insa o intrebare si anume:coolerul trebuie aprins imediat dupa ce am aprins laptopul si sa il las sa lucreze pe toata perioada cit e aprins laptopul, sau doar cind simt ca se incalzeste laptopul? Multumesc... fundita happy

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

De regula al atasezi cind al soliciti la maxim, game de exemplu in rest doar pe timp calduros, vara desigur.

8 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Coolerul extern este cea mai inutil lucru care puteai sa-l cumperi pentru laptop. Daca ai si un mouse wireless...te felicit ca ai dat banii pe lucruri inutile.
Piesele de laptop sunt facute sa reziste la 100-105*C iar laptopul tau, fara cooler, in gaming si in atmosfera calduroasa nu va trece de 65*C

| laptopnews a răspuns:

De curiozitate, ce laptop ti-ai luat?
Cooler-ul ti-a fost recomandat sau tu ai ales sa-l cumperi? happy
In general il folosesti pentru jocuri sau activitati complexe, care il solicita mai mult. Succes!

| doinitza94 explică (pentru laptopnews):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

coolerul mi l-au recomandat cei de la magazinul de computere, iar eu nefind o experta in ale tehnicii, am procurat si cooler-ul

| laptopnews a răspuns (pentru doinitza94):

Am inteles! E bine sa ai si un cooler! Sa-l folosesti sanatoasa si fara probleme!

| doinitza94 explică (pentru laptopnews):

Multumesc mult happy

Deci e bine ca l-am achizitionat, da? Si sa il folosesc doar cind vad ca mi se supraincalzeste laptopul si atunci cind temperaturile sunt mari(de ex. vara)?

| laptopnews a răspuns (pentru doinitza94):

E bine. Foloseste-l cat de des poti, mai ales daca folosesti laptop-ul acasa, deci nu trebuie sa-l transporti. Succes!

| doinitza94 explică (pentru laptopnews):

Merci pentru sfat happy

| laptopnews a răspuns (pentru doinitza94):

Cu placere! Sa le folosesti cu drag!