| anonim_4396 a întrebat:

am aparat foto Sony cu card Memory Stick Duo... dar de o saptamana nu mai merge cardul, imi spune lipsa card de memorie...e de la aparat? sau de la card? daca as lua card nou ar merge. Aparatul e doar de 2 luni cumparat... Va rog sa imi spuneti daca stiti. multumesc mult

1 răspuns:
| mudokinss a răspuns:

Stai linistit! Aparatul foto nu are nimic!
am si eu unul si cate odata mai face figuri mmc-ul[adica suportul in care intra micro-sd.]daca ai direct mmc[cardul de memorie mare, simplu]schimbal cu unu care poti introduce un micro sd si o sa vezi ca e in regula[daca si asta face figuri, inainte sa introduci micro-sd in mmc, apasa pe mmc un pic!, chiar pe mijlocul lui si la urma introdu micro sd. cam atat! [funda?]